Technology Adoption Contributes to China Securing Top Spot in Index of Global Manufacturing Locations

Впровадження новітніх технологій сприяє зміцненню позицій Китаю у міжнародному рейтингу виробничих локацій

У звіті Cushman & Wakefield, присвяченому індексу виробничих ризиків, показано, що Китай та Індія продовжують просуватися вгору у рейтингу вартості виробництва за рахунок політики впровадження технологій, що підтримується на державному рівні. Зростання стурбованості з приводу захисту інтелектуальної власності у поєднанні з наявністю кваліфікованої робочої сили зберігає лідерство США у випадку, коли індекс зважується для мінімізації геополітичного ризику. Недорогі локації в Південно-Східній Азії, як і раніше, дуже привабливі для трудомісткого виробництва. Вихід Великобританії з ЄС може негативно відбитися на європейському виробництві та вільному потоці товарів.


Міжнародна консалтингова компанія у сфері нерухомості Cushman & Wakefield опублікувала нове дослідження, в якому розглянуто 48 локацій, що найкраще підходять для розширення або переміщення операційної діяльності глобальних виробничих компаній у регіонах EMEA, Північній і Південній Америці та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Хоча індивідуальні вимоги виробників відрізняються, Китай демонструє хороші результати завдяки державним інвестиціям у впровадження технологій, в той час як Сполучені Штати приваблюють тих, хто прагне мінімізувати вплив економічних і політичних ризиків.

«Індекс виробничих ризиків» компанії Cushman & Wakefield оцінює країни за 20 критеріями, що формують три зважені рейтинги - умов, вартості та ризиків. Дані для аналізу отримані від різних надійних джерел, включаючи Світовий банк, Конфере́нції ООН із торгі́влі та ро́звитку (UNCTAD) і Oxford Economics.

Звіт показує, що Китай посідає провідне місце, якщо розглядати «базовий сценарій», який надає рівне значення виробничим умовам і ціновим конкурентним перевагам. На другому місці Сполучені Штати, за ними слідують Індія, Канада та Чеська Республіка. Чеська Республіка - країна з найвищим рейтингом в Європі, також відзначені Польща, Литва і Угорщина.

З точки зору «сценарію витрат», який визначає країни з нижчими операційними витратами, включаючи робочу силу, Китай залишається на першому місці, а азіатські країни домінують в топ-10. З інших регіонів в десятку потрапили тільки Литва і Румунія (на сьомому і восьмому місцях відповідно).

Третій рейтинг – «сценарій ризику» – враховує геополітичні ризики, надаючи перевагу країнам із нижчим рівнем економічних та політичних загроз. У цьому сценарії Північна Америка лідирує: США і Канада посідають першу і другу позицію відповідно, а Китай - четверту. На європейські локації припадає більше половини першої десятки, на чолі з Чеською Республікою, яка займає третє місце в Індексі. Також до першої десятки входять Німеччина, Данія, Фінляндія, Австрія та Великобританія.

Автор звіту Ліза Грем, керівник департаменту аналітики сектору логістичної та промислової нерухомості в регіоні EMEA у компанії Cushman & Wakefield, сказала: «Ці три рейтинги дають уявлення про мінливий виробничий ландшафт і фактори прийняття рішень щодо розташування виробництва. Глобальна промисловість вступила в нову еру, для якої характерними є зростання впливу технологій на продуктивність, брак робочої сили та безпека в сфері виробництва і логістики.

Китай та Індія продовжують просуватися вгору «сценарію витрат» за рахунок політики впровадження новітніх технологій, що підтримується на державному рівні. Саме тому азіатські країни займають настільки чільне місце в нашому рейтингу. Проте в регіоні, як і раніше, існують проблеми із захистом прав інтелектуальної власності, через що країни Північної Америки та Європи будуть і надалі затребуваними в якості виробничих баз, незважаючи на вищі витрати».

 

Індекс виробничих ризиків 2019, Cushman & Wakefield

Міжнародний рейтинг

Базовий сценарій

Сценарій витрат

Сценарій ризиків

1

Китай

Китай

США

2

США

Малайзія

Канада

3

Індія

В’єтнам

Чеська Республіка

4

Канада

Індонезія

Китай

5

Чеська Республіка

Індія

Сінгапур

6

Польща

Тайланд

Німеччина

7

Малайзія

Литва

Данія

8

Литва

Румунія

Фінляндія

9

Угорщина

Шрі Ланка

Австрія

10

Тайланд

Польща

Великобританія

 

Роб Холл, голова департаменту логістичної та промислової нерухомості у регіоні EMEA у компанії Cushman & Wakefield, сказав: «Існує елемент протекціонізму і націоналізму, який піддає ризику міжнародні і регіональні ланцюжки поставок. В Європі результати переговорів щодо Brexit можуть змінити регіональні виробничі лінії, а також внутрішній і міжнародний потік товарів.

Успіху досягають країни, які інвестують у логістичні потоки до та від виробничих ліній. Безперебійний ланцюжок поставок Китаю призвів до значних інвестицій в інфраструктуру і мультимодальні перевезення, включаючи залізничні та морські проекти Нового Шовкового шляху. Ці фактори нівелюють стурбованість щодо інтелектуальної власності».

Схожі новини

Крис Хеггерик
Логістична нерухомість

Ghelamco Group оголосила про продаж свого логістичного комплексу Kopylov Logistics Park

Ghelamco Group оголосила про продаж свого логістичного комплексу площею більше 30 тис. кв. м українському рітейлеру «АТБ».

Время возможностей для арендаторов. Обзор рынка складской недвижимости
Логістична нерухомість

Час можливостей для орендарів. Oгляд ринку складської нерухомості

У 2015 році девелоперська активність в сегменті складської та логістичної нерухомості в Києві і передмісті була низькою.

Rolls-Royce уклав з  Cushman & Wakefield глобальний контракт
Новини компанії, Офісна нерухомість, Логістична нерухомість, Інші сектори

Rolls-Royce уклав з Cushman & Wakefield глобальний контракт

Міжнародна консалтингова компанія Cushman & Wakefield у Лондоні виграла тендер від промислового гіганта Power Systems Rolls-Royce на надання аг