Manufacturing Risk Index 2019

Індекс виробничих ризиків 2019

/sites/default/files/2019-05/CUS101626%20MRI%20Report_FINAL.pdf

Звіт «Індекс виробничих ризиків 2019» компанії Cushman & Wakefield оцінює країни за 20 критеріями, що формують три зважені рейтинги - умов, вартості та ризиків. Дані для аналізу отримані від різних надійних джерел, включаючи Світовий банк, Конфере́нції ООН із торгі́влі та ро́звитку (UNCTAD) і Oxford Economics.

Звіт показує, що Китай посідає провідне місце, якщо розглядати «базисний сценарій», який надає рівне значення виробничим умовам і ціновим конкурентним перевагам. На другому місці Сполучені Штати, за ними слідують Індія, Канада та Чеська Республіка. Чеська Республіка - країна з найвищим рейтингом в Європі, також відзначені Польща, Литва і Угорщина.

З точки зору «сценарію витрат», який визначає країни з нижчими операційними витратами, включаючи робочу силу, Китай залишається на першому місці, а азіатські країни домінують в топ-10. З інших регіонів в десятку потрапили тільки Литва і Румунія (на сьомому і восьмому місцях відповідно).

Третій рейтинг – «сценарій ризику» - враховує геополітичні ризики, надаючи перевагу країнам із нижчим рівнем економічних та політичних загроз. У цьому сценарії Північна Америка лідирує: США і Канада посідають першу і другу позицію відповідно, а Китай - четверту. На європейські локації припадає більше половини першої десятки, на чолі з Чеською Республікою, яка займає третє місце в Індексі. Також до першої десятки входять Німеччина, Данія, Фінляндія, Австрія та Великобританія.