Европа, 1 кв. 2019 г.

Європа, 1 кв. 2019 р.

/sites/default/files/2019-05/DNA%20Real%20Estate%20Q1%202019_FINAL.pdf

 

Snapshot: Огляд ринку комерційної нерухомості Європи в першому кварталі 2019 р.

У першому кварталі 2019 року на європейських ринках комерційної нерухомості сповільнилися темпи зниження дохідності. Про це йдеться у щоквартальному звіті компанії Cushman & Wakefield «ДНК нерухомості» (DNA of Real Estate).

Дохідність

Дохідність продовжувала знижуватися в офісному та логістичному секторах, проте повільнішими темпами, ніж у попередніх кварталах. Дохідність офісів скоротилася на 1 б.п. до 4,35% (та на 14 б.п. в річному обчисленні), а логістична прибутковість - на 4 б.п. до 5,68% (для порівняння - в 4 кварталі 2018 року відбулося зниження на 20 б.п.), проте залишилася на 42 б.п. нижчою, ніж в аналогічному періоді минулого року. Падіння дохідності підкреслює все ще активний попит на логістичну нерухомість, коли інвестори змагаються за кращі активи.

Зниження прибутковості протягом кварталу в офісному та логістичному секторах було зареєстроване переважно на напівпериферійних ринках - особливо в Італії та Іспанії, а також на ринках Центральної і Східної Європи, таких як Чехія та Польща.

Збільшення дохідності впродовж 1 кварталу відбулося у секторі торговельної нерухомості, де середня первинна дохідність виросла на 2 базисні пункти до 4,20%.

Орендні ставки

Незважаючи на те, що інвестиційні ринки знаходяться на пізньому етапі циклу, аналітики Cushman & Wakefield фіксують позитивні зміни на ринку оренди: середні орендні ставки на найбільш якісні об’єкти в Європі зростають у квартальному обчисленні на усі типи нерухомості - на чолі з офісним сектором (зростання на 0,7%), а також з логістикою (0,5%) і сектором рітейлу (0,3%). В річному обчисленні зростання залишається позитивним для офісів (+3%) та логістики (+2,6%), але на об’єкти торговельної нерухомості орендні ставки знижуються (-0,4%) у річному обчисленні.